تفریحی

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار

طرز تهیه کیک با سبک کاپ کیک می توانید در هر بار پخت و پزهای خود صاحب چندین طعم جذاب از انواع کیک ها شوید.

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار

آیا می دانید کاپ کیک چیست؟ اصلاً تا به حال کاپ کیک خورده اید؟ مگر می ‌شود نخورده باشید!!! هر کسی می ‌تواند برای یکبار هم که شده تجربه خوردن انواع کاپ کیک را حاصل کرده باشد. در این بین وقتی همراه با لذتی شیرین، کاپ کیک را می خورید، آیا به طرز تهیه کیک هایی به این کوچکی فکر کرده ‌اید؟

وقتی صحبت از طرز تهیه کیک و کیک تولد در میان است، اولین ایده در تجسم آن، خلق یک کیک بزرگ و چند طبقه و شکیل است که انواع تزیینات و نقش و نگار ها همراه آن شده باشد. اصولا آنچه در طرز تهیه کیک به عنوان کیک یاد می ‌شود، چیزی خارج از این تصور ساده نیست. همه ما با انواع کیک های بزرگ و کوچک تولد و دیگر مناسبت‌ ها آشنا هستیم؛ اما دنیای کیک در همه جنبه هایی که دارد، همراه با اندازه هایی بزرگ و قطور نخواهد شد. گاهی هم پیش می آید که بخواهیم دنیای جذاب طرز تهیه کیک را در فضای محدود یک فنجان جای دهیم. چیزی که می شود کاپ کیک مشهور و معروف در نزد کیک دوستان و کیک خور های حرفه ای؛ اما در طرز تهیه کیک، آن هم از نوع کاپ کیک، آیا باید منتظر یک اسلوب کاملاً متفاوت باشید؟ مثلا انتظار دارید که تغییر در حجم و اسم می‌ تواند طرز تهیه کیک را متحول سازد؟

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار

البته که در آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو به طور ویژه ‌ای در زمینه پخت و پز انواع کیک ها خصوصاً طرز تهیه کیک با سبک و روش کاپ کیک مفصلاً خواهیم پرداخت؛ ولی در این مقاله هستیم تا در دنیای کوچک و فانتزی کاپ کیک ها اشاره جذابی داشته باشیم بر طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار.

خب، آرام آرام دست از سر کیک های بزرگ برداریم و آهسته قدمی در طرز تهیه کیک های کوچک و فنجانی بگذاریم و ببینیم طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار چگونه است و چه مقدماتی می ‌خواهد و از چه مسیری ذائقه ما را دلنشین خواهد کرد؟

آیا می دانید کاپ کیک چیست؟ اصلاً تا به حال کاپ کیک خورده اید؟ مگر می ‌شود نخورده باشید!!! هر کسی می ‌تواند برای یکبار هم که شده تجربه خوردن انواع کاپ کیک را حاصل کرده باشد. در این بین وقتی همراه با لذتی شیرین، کاپ کیک را می خورید، آیا به طرز تهیه کیک هایی به این کوچکی فکر کرده ‌اید؟ اینکه این کیک های کوچک فنجانی را چگونه خلق می کنند؟ و اصولاً چه نیازی به خلق آنها است؟ مثلاً چرا وقتی می شود که انواع کیک ها را در سایز و اندازه های بزرگ داشته باشید، نیاز باشد که ابعاد کیک ها را تا این اندازه کوچک کنید و آنها را راهی فنجان ها سازید؟

کاپ کیک ها در هر سبک و روشی که پخته شوند، یک ایده هستند. یک ایده برای پذیرایی از تعداد قابل توجهی از مهمانان. وقتی در یک مراسم عروسی هستید و یا در حال برگزاری یک مهمانی ساده با هدف جشن تولدی دور هم جمع شده اید، البته که لذت حضور یک کیک بزرگ و شکیل و هیجان انگیز را نمی‌ توان انکار کرد؛ اما مشکل مدیریت در این کیک های بزرگ در زمانیکه می خواهید آن را در میان میهمانان پخش کنید، ماجرایی است که تقریباً در تمام مهمانی ها دیده می شود.

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار

آخر آسان نیست که بیایید و کیک به آن بزرگی را میان تمام مهمان های یک جشن بزرگ قسمت کنید و هیچ اتفاق ناگواری نیز پیش نیاید. کاپ کیک ها با هدف ساماندهی در این فضا های بزرگ و مهمانان بسیار در جشن ها ابداع شده اند. ابداعی که خیلی زود رنگ و بویی دیگر نیز بر خود گرفته است.

حالا اگر راهی قنادی ها شوید می توانید در جمع شیرینی ها و کیک های ریز و درشت هر قنادی، طیف متنوعی از انواع کاپ کیک ها را مشاهده کنید. این کاپ کیک ها می توانند شما را همراه با کیکی جذاب کرده، مادامیکه نیازی نیست یک کیک بزرگ را خریداری کنید. این کاپ کیک ها می ‌توانند در خانه های شما برای خلوت های کوچکی که دارید، کیک باشند. مادامیکه نیازی نیست که بروید و یک کیک بزرگ را پخت و پز کنید. کاپ کیک ها با هدف خلق کیک هایی انفرادی، مادامیکه همگی از یک طعم کیک بهره ‌مند هستند، ابداع شده اند.

در سوی دیگر ماجرا همراه با کاپ کیک ها می توان در یکبار پخت و پز کیک انواع طعم ها را خلق کرد. در این حالت به جای آنکه مواد پایه کیک را همراه با یک طعم سازید و در یکبار پخت و پز صاحب یک طعم از کیکی شوید، می توانید مواد پایه کیک را در فنجان هایی کوچک همراه کنید و برای هر کدام به هر تعداد که می خواهید تنوع در طعم و مزه داشته باشید. به همین سادگی همراه با فراگیری طرز تهیه کیک با سبک کاپ کیک می توانید در هر بار پخت و پز های خود صاحب چندین طعم جذاب از انواع کیک ها شوید. مانند همین کاپ کیک شکلاتی مغزدار خودمان که قرار است در یک کلیپ آموزشی در آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو آن را فرا گیرید.

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار

کاپ کیک ها به نسبت برای برادران بزرگتر خود، یعنی همان کیک های کلاسیک و آشنایی که می شناسیم، رقیبان جدی محسوب می ‌شوند. هر کسی که برای اولین بار با طرز تهیه کیک تولد و یا طرز تهیه کیک شکلاتی و هر نوع کیک دیگری در شکل و شمایل کاپ کیکی آشنا شود، احتمالاً به این سادگی ‌ها دل از هیجان پخت و پز آنها نکند. طرز تهیه کیک، آن هم به سبک کاپ‌کیک گویا جذبه ای دارد که می ‌تواند هر آشپزی را اسیر خود سازد. به طوریکه با یکبار تجربه در پخت کاپ کیک از طرفدار های پر و پا قرص آن خواهند شد. حالا بیایید و ببینیم این جذبه در طرز تهیه کیک با اسلوب کاپ کیک از کجا می ‌آید؟

کاپ کیک ها در هر سبک و روشی که پخته شوند، یک ایده هستند. یک ایده برای پذیرایی از تعداد قابل توجهی از مهمانان. وقتی در یک مراسم عروسی هستید و یا در حال برگزاری یک مهمانی ساده با هدف جشن تولدی دور هم جمع شده اید، البته که لذت حضور یک کیک بزرگ و شکیل و هیجان انگیز را نمی‌ توان انکار کرد؛ اما مشکل مدیریت در این کیک های بزرگ در زمانیکه می خواهید آن را در میان میهمانان پخش کنید، ماجرایی است که تقریباً در تمام مهمانی ها دیده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید

در طرز تهیه کیک شکلاتی مانند طرز تهیه چیز کیک شکلاتی کاراملی یک ایده واحد وجود دارد. تقریباً در هر جای این دنیا قدم بگذارید و وردست هر سرآشپزی در هر آشپزخانه ‌ای شوید و یا اینکه با یک آموزش آشپزی بخواهید آن را یاد بگیرید، در مواجهه با طرز تهیه کیک تولد، در آخر با یک اسلوب کم و بیش ثابت مواجه خواهید شد.

خرید و دانلود

اگر از طرز تهیه کیک شکلاتی ماربل بِرانیز بپرسید، موضوع می ‌شود یک آموزش آشپزی جذاب که می‌ خواهد همراه این مقاله مقدمه ‌ای باشد تا کلیپ های آموزشی آن را از آموزشگاه آشپزی آشپز شو قناد شو تماشا کنید. حالا که در این مقاله قصد درآمدی بر طرز تهیه کیک شکلاتی ماربل برانیز را داریم، می‌ توانیم بیان خود را در سبک و سیاق این کیک جذاب ادامه دهیم.

خرید و دانلود

وقتی تصمیم گرفتم تا در مورد طرز تهیه کیک شکلاتی بی بی مطلبی را نگارش کنم، قبل از آنکه قلم بر صفحه کاغذ رانده باشم، احساس کردم که گویا مشغول نوشتن چیزی شده‌ ام که در همان لحظه واقعا آن را می‌ خواستم. آخر مگر می شود از یک کیک شکلاتی مطلبی نگاشت و در حین نگارش، دل در دنیای خوشمزه آن فرو نبرد؟! حالا بماند که طرز تهیه کیک شکلاتی می تواند چه چالش ها و دردسر هایی داشته باشد و شاید هم برای خیلی ها اصلا اینطور ها هم نباشد. وقتی پای پختن کیک شکلاتی در میان باشد، هر کسی ذوق آشپزی خواهد داشت و هر انسان بی ذوقی، لااقل برای یکبار هم که شده پای بر میز کاری خواهد نهاد تا دستی در پختن این کیک جذاب داشته باشد.

خرید و دانلود

کیک ساوارین در طعم های مختلف و هیجان انگیزی در بازار وجود دارد که نوع شکلاتی آن از جمله طعم های بسیار پرطرفدار در بین مردم به شمار می رود. طرز تهیه کیک ساوارین با دیگر کیک های معمول تفاوت هایی دارد. در طرز تهیه کیک ساوارین که اصالت آن به کشور فرانسه برمی گردد، حتما باید از قالب های مخصوصی که قسمت میانه ی آن تهی باشد، استفاده کرد. در حقیقت کیک ساوارین یک کیک ساده تهیه شده با خمیر، درون این قالب های میان تهی است که درون آن را با مواد مختلفی از جمله شکلات، انواع طعم های مربا مثل به و آلبالو، بادام یا پسته پر می شود و در شیرینی فروشی ها عرضه می شود.

خرید و دانلود

در بین انواع محصولات این برند نام آشنای آمریکایی، یک جور بیسکویت گرد کرمدار شکلاتی وجود دارد که در نزد آشپز ها هم مشهور شده است. چرا که یکی از بهترین بیسکویت ها برای طرز تهیه کیک ها بر پایه بیسکویت می باشد. در طرز تهیه کیک شکلاتی در همراهی با بیسکویت های ارئو ، آن چیزی که قرار است طعم شکلات را برای کیک شما همراه آورد، طعم شکلات مانده در همین بیسکویت های ارئو است. چرا که این بیسکویت ها جدا از آنکه خودشان از طعم غلیظی همراه با شکلات برخوردار هستند، یک کرم وانیلی با طعم شکلات بسیار جذاب و خوشمزه نیز در میان قرص های این بیسکویت قرار گرفته است. در نهایت بیسکویت های ارئو یک طعم بی نظیر از شکلات را همراه خود دارند.

خرید و دانلود

در طرز تهیه کیک های تک نفره، مزیت هایی وجود دارد. مثلاً می توانید به تعداد مورد نیاز آنها را مصرف کنید و باقی کیک ها را بدون آنکه دست خورده باشند در یخچال نگه دارید و روز های بعد نوش جان کنید. یا اینکه در مهمانی ها برای هر کسی به تعدادی که خودش می ‌خواهد از کیک های تک نفره بکشید و با این عمل مانع از پیدا شدن ظرف هایی حاوی کیک های نیمه خورده شوید.

خرید و دانلود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر شما *

نام *

ایمیل *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

طرز تهیه بهترین کیک شکلاتی مغزدار مجلسی

منبع

ashpazsho.ir

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا